Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112133R0000B9R
Y112133R0000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y112133R0000B9R
Brief Description
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y112133R0000B9R.pdf
Availability of Y112133R0000B9R
QUANTITY
Y112133R0000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112133R0000B9R
Internal Part NumberEIS-Y112133R0000B9R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112133R0000B9R
Y112133R0000B9R Details Description
Related parts for Y112133R0000B9R
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
SPECTRUM ANALYZER 3.3GHZ HANDHLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX SINGLE 8:1 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
KK RPC 100 HDR FRLK VERT 10 CKT datasheet.pdf
12-SLOT RACK MOUNT CARD CAGE datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.82UF RADIAL datasheet.pdf