Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11217K05700B9L
Y11217K05700B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y11217K05700B9L
Brief Description
RES SMD 7.057K OHM 1/4W 2512
Datasheet Download
Y11217K05700B9L.pdf
Availability of Y11217K05700B9L
QUANTITY
Y11217K05700B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11217K05700B9L
Internal Part NumberEIS-Y11217K05700B9L
SeriesSMR1D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.057k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y11217K05700B9L
Y11217K05700B9L Details Description
Related parts for Y11217K05700B9L
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 10DUAL POS.156GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IND RED 14V CYL 1/2" SNAP 6"LD datasheet.pdf