Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1121800R000T129R
Y1121800R000T129R picture photo
Mfg. Part Number
Y1121800R000T129R
Brief Description
RES SMD 800OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y1121800R000T129R.pdf
Availability of Y1121800R000T129R
QUANTITY
Y1121800R000T129R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1121800R000T129R
Internal Part NumberEIS-Y1121800R000T129R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)800
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1121800R000T129R
Y1121800R000T129R Details Description
Related parts for Y1121800R000T129R
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 900VAC SCREW datasheet.pdf
SAC -8P-M CABLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf