Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1121925R770T9R
Y1121925R770T9R picture photo
Mfg. Part Number
Y1121925R770T9R
Brief Description
RES SMD 925.77 OHM 1/4W 2512
Datasheet Download
Y1121925R770T9R.pdf
Availability of Y1121925R770T9R
QUANTITY
Y1121925R770T9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1121925R770T9R
Internal Part NumberEIS-Y1121925R770T9R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)925.77
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1121925R770T9R
Y1121925R770T9R Details Description
Related parts for Y1121925R770T9R
IC REG LDO 4.7V 80MA SOT143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 200POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 16POS GOLD SMD datasheet.pdf
GPS SMT PASSIVE PATCH ANTENNA datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC 12-PLEX datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 4POS STR THRO/HOLE datasheet.pdf