Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14429K33950A0L
Y14429K33950A0L picture photo
Mfg. Part Number
Y14429K33950A0L
Brief Description
RES 9.3395K OHM 1/2W 0.05% RAD
Datasheet Download
Y14429K33950A0L.pdf
Availability of Y14429K33950A0L
QUANTITY
Y14429K33950A0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14429K33950A0L
Internal Part NumberEIS-Y14429K33950A0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.3395k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14429K33950A0L
Y14429K33950A0L Details Description
Related parts for Y14429K33950A0L
ROUND SPACER #8 NYLON 1/4" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.3A 8-SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 126UM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 688K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 823 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
0.755 VERT HDR W/O MTG HOLE datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf