Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1445100R000Q9W
Y1445100R000Q9W picture photo
Mfg. Part Number
Y1445100R000Q9W
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y1445100R000Q9W.pdf
Availability of Y1445100R000Q9W
QUANTITY
Y1445100R000Q9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1445100R000Q9W
Internal Part NumberEIS-Y1445100R000Q9W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ203
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1445100R000Q9W
Y1445100R000Q9W Details Description
Related parts for Y1445100R000Q9W
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINIGRABBER/MINI BANANA 36" BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 10ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf