Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1453125R000F0L
Y1453125R000F0L picture photo
Mfg. Part Number
Y1453125R000F0L
Brief Description
RES 125 OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y1453125R000F0L.pdf
Availability of Y1453125R000F0L
QUANTITY
Y1453125R000F0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1453125R000F0L
Internal Part NumberEIS-Y1453125R000F0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)125
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1453125R000F0L
Y1453125R000F0L Details Description
Related parts for Y1453125R000F0L
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
IC DRIVER HEX NON-INV 14SOIC datasheet.pdf
PSOC POD FEET FOR 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
GN SERIES 15" TFT USB E-LAN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.41UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf