Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145317K0000D0L
Y145317K0000D0L picture photo
Mfg. Part Number
Y145317K0000D0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 17K OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Datasheet Download
Y145317K0000D0L.pdf
Availability of Y145317K0000D0L
QUANTITY
Y145317K0000D0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145317K0000D0L
Internal Part NumberEIS-Y145317K0000D0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145317K0000D0L
Y145317K0000D0L Details Description
Related parts for Y145317K0000D0L
DIODE ZENER 110V 3W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 4.72"W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 77W DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf