Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145317K0000D0L
Y145317K0000D0L picture photo
Mfg. Part Number
Y145317K0000D0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 17K OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Datasheet Download
Y145317K0000D0L.pdf
Availability of Y145317K0000D0L
QUANTITY
Y145317K0000D0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145317K0000D0L
Internal Part NumberEIS-Y145317K0000D0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145317K0000D0L
Y145317K0000D0L Details Description
Related parts for Y145317K0000D0L
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 40NH 600MA SMD datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
CAULK GUN PNEUMATIC 6 OZ datasheet.pdf
25P F PRESSFIT THR.SPACER datasheet.pdf
HIP-K.6/16.AG.M6 OB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf