Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14535K60000F9L
Y14535K60000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y14535K60000F9L
Brief Description
RES 5.6K OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y14535K60000F9L.pdf
Availability of Y14535K60000F9L
QUANTITY
Y14535K60000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14535K60000F9L
Internal Part NumberEIS-Y14535K60000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14535K60000F9L
Y14535K60000F9L Details Description
Related parts for Y14535K60000F9L
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS .156 BLACK datasheet.pdf
FUSE 80A 690V 000/80 AR UC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BCZ 3.81/07/270 SN BK BX datasheet.pdf
RES 9.09K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf