Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1453782R422B9L
Y1453782R422B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1453782R422B9L
Brief Description
RES 782.422 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y1453782R422B9L.pdf
Availability of Y1453782R422B9L
QUANTITY
Y1453782R422B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1453782R422B9L
Internal Part NumberEIS-Y1453782R422B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)782.422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1453782R422B9L
Y1453782R422B9L Details Description
Related parts for Y1453782R422B9L
VARISTOR 162V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.63V WD 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf