Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1454100R000V0L
Y1454100R000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y1454100R000V0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y1454100R000V0L.pdf
Availability of Y1454100R000V0L
QUANTITY
Y1454100R000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1454100R000V0L
Internal Part NumberEIS-Y1454100R000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1454100R000V0L
Y1454100R000V0L Details Description
Related parts for Y1454100R000V0L
IC TFT TIMING CONTROL 100-HTQFP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .064".084"L datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.6A 123 MOHM datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 24QSOP datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M6 datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 9KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-L datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf