Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145492R1600V9L
Y145492R1600V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y145492R1600V9L
Brief Description
RES 92.16 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y145492R1600V9L.pdf
Availability of Y145492R1600V9L
QUANTITY
Y145492R1600V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145492R1600V9L
Internal Part NumberEIS-Y145492R1600V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)92.16
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145492R1600V9L
Y145492R1600V9L Details Description
Related parts for Y145492R1600V9L
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 58mA PG-SCT595-5 datasheet.pdf
2POS ASSEMBLY FRAME datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 7POS .76M datasheet.pdf
039-063-1A-SP CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf