Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14552K25000T0R
Y14552K25000T0R picture photo
Mfg. Part Number
Y14552K25000T0R
Brief Description
RES SMD 2.25KOHM 0.01% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y14552K25000T0R.pdf
Availability of Y14552K25000T0R
QUANTITY
Y14552K25000T0R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14552K25000T0R
Internal Part NumberEIS-Y14552K25000T0R
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.25k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14552K25000T0R
Y14552K25000T0R Details Description
Related parts for Y14552K25000T0R
RES 360K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LCD DISPLAY 20X2 ALPHA NUM BK/YW datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 8 WIRE 96" datasheet.pdf
IC CLK GEN POLARITY CTRL 48-LQFP datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 BK 48" datasheet.pdf
TXRX 1310NM DFB 1200-SM-LL-L XFP datasheet.pdf
9POS F PC WATER RES 4-40 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
FUSE 12KV 160AMP 3.5" DIN datasheet.pdf