Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1455400R000B129R
Y1455400R000B129R picture photo
Mfg. Part Number
Y1455400R000B129R
Brief Description
RES SMD 400 OHM 0.1% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y1455400R000B129R.pdf
Availability of Y1455400R000B129R
QUANTITY
Y1455400R000B129R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1455400R000B129R
Internal Part NumberEIS-Y1455400R000B129R
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)400
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1455400R000B129R
Y1455400R000B129R Details Description
Related parts for Y1455400R000B129R
MODULE 7U 16MB SDRAM 8MB FLASH datasheet.pdf
IC MODULE MICRO 16MHZ 80-QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PUNCH UNIT ASSY RD .500 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC OFFLINE SWITCH 20W 16ESOP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf