Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14559K75000F0W
Y14559K75000F0W picture photo
Mfg. Part Number
Y14559K75000F0W
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.75K OHM 1% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y14559K75000F0W.pdf
Availability of Y14559K75000F0W
QUANTITY
Y14559K75000F0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14559K75000F0W
Internal Part NumberEIS-Y14559K75000F0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)9.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14559K75000F0W
Y14559K75000F0W Details Description
Related parts for Y14559K75000F0W
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 220MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK DRVR 200 MHZ 48-SSOP datasheet.pdf
CONN MALE M12 8POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 3POS 5.08MM datasheet.pdf