Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y148010R0000T9L
Y148010R0000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y148010R0000T9L
Brief Description
RES 10 OHM 10W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y148010R0000T9L.pdf
Availability of Y148010R0000T9L
QUANTITY
Y148010R0000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y148010R0000T9L
Internal Part NumberEIS-Y148010R0000T9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVPR247Z
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.01%
Power (Watts)10W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial - 4 Leads
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.690" L x 0.215" W (17.53mm x 5.46mm)
Height0.835" (21.21mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y148010R0000T9L
Y148010R0000T9L Details Description
Related parts for Y148010R0000T9L
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 5W DO15 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 4V 10% 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 2.5V 10% 2312 datasheet.pdf
CONNECTPORT X2 GATEWAY IND datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 13MM datasheet.pdf
5MW CCD LASER DIF. 80+/-5MM datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2MM SMD datasheet.pdf