Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14961K39000F9W
Y14961K39000F9W picture photo
Mfg. Part Number
Y14961K39000F9W
Brief Description
RES SMD 1.39K OHM 1% 0.15W 1206
Datasheet Download
Y14961K39000F9W.pdf
Availability of Y14961K39000F9W
QUANTITY
Y14961K39000F9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14961K39000F9W
Internal Part NumberEIS-Y14961K39000F9W
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)1.39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14961K39000F9W
Y14961K39000F9W Details Description
Related parts for Y14961K39000F9W
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 64.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONNECTOR LATCH datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 3MM datasheet.pdf