Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y149623K2100T9W
Y149623K2100T9W picture photo
Mfg. Part Number
Y149623K2100T9W
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.21K OHM 0.15W 1206
Datasheet Download
Y149623K2100T9W.pdf
Availability of Y149623K2100T9W
QUANTITY
Y149623K2100T9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y149623K2100T9W
Internal Part NumberEIS-Y149623K2100T9W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)23.21k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y149623K2100T9W
Y149623K2100T9W Details Description
Related parts for Y149623K2100T9W
RES SMD 698 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V datasheet.pdf
IC FPGA 146 I/O 208PQFP datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.020" datasheet.pdf
POWER DOUBLER 1GHZ SOT115 datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET 28-32AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 26POS DUAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 62UH 180MA 2.44 OHM TH datasheet.pdf