Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625200R000Q0W
Y1625200R000Q0W picture photo
Mfg. Part Number
Y1625200R000Q0W
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.02% 0.3W 1206
Datasheet Download
Y1625200R000Q0W.pdf
Availability of Y1625200R000Q0W
QUANTITY
Y1625200R000Q0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1625200R000Q0W
Internal Part NumberEIS-Y1625200R000Q0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1625200R000Q0W
Y1625200R000Q0W Details Description
Related parts for Y1625200R000Q0W
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 166MHZ 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 99POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 65MM datasheet.pdf
RES 390 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf