Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1628108K760T0W
Y1628108K760T0W picture photo
Mfg. Part Number
Y1628108K760T0W
Brief Description
RES SMD 108.76K OHM 3/4W 2512
Datasheet Download
Y1628108K760T0W.pdf
Availability of Y1628108K760T0W
QUANTITY
Y1628108K760T0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1628108K760T0W
Internal Part NumberEIS-Y1628108K760T0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)108.76k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1628108K760T0W
Y1628108K760T0W Details Description
Related parts for Y1628108K760T0W
RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SRT datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD VOUT 10-MSOP datasheet.pdf
RES 301 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2.2GHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONTROL TEMP OUT 24V CHASSIS MT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IC SENSOR LIGHT-VOLT SIDELK SMD datasheet.pdf
RES 226 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 90POS datasheet.pdf
MICRO 100 F 18" RBW JACKS A174 datasheet.pdf