Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1628110K000T0W
Y1628110K000T0W picture photo
Mfg. Part Number
Y1628110K000T0W
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.01% 3/4W 2512
Datasheet Download
Y1628110K000T0W.pdf
Availability of Y1628110K000T0W
QUANTITY
Y1628110K000T0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1628110K000T0W
Internal Part NumberEIS-Y1628110K000T0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSMP
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1628110K000T0W
Y1628110K000T0W Details Description
Related parts for Y1628110K000T0W
TRANS PNP 60V 2A E-LINE datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1500OHMS LEAD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 9USMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X6S 1210 datasheet.pdf