Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1628343R000B9R
Y1628343R000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y1628343R000B9R
Brief Description
RES SMD 343 OHM 0.1% 3/4W 2512
Datasheet Download
Y1628343R000B9R.pdf
Availability of Y1628343R000B9R
QUANTITY
Y1628343R000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1628343R000B9R
Internal Part NumberEIS-Y1628343R000B9R
SeriesVSMP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)343
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1628343R000B9R
Y1628343R000B9R Details Description
Related parts for Y1628343R000B9R
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRGHT SKT datasheet.pdf