Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y163033R0000F9R
Y163033R0000F9R picture photo
Mfg. Part Number
Y163033R0000F9R
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
Y163033R0000F9R.pdf
Availability of Y163033R0000F9R
QUANTITY
Y163033R0000F9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y163033R0000F9R
Internal Part NumberEIS-Y163033R0000F9R
SeriesVFCP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y163033R0000F9R
Y163033R0000F9R Details Description
Related parts for Y163033R0000F9R
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT MINI-UMNL datasheet.pdf
FILTER 2-STAGE GENERAL 1A datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
AM8475-S103 SLIDE datasheet.pdf
RES 74.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.36 OHM 1% 30W datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL RA datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM DO214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
TFT MOD TOUCH 5.7" WITH FONTS datasheet.pdf