Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174619K3000B9R
Y174619K3000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y174619K3000B9R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.3K OHM 0.6W 3017
Datasheet Download
Y174619K3000B9R.pdf
Availability of Y174619K3000B9R
QUANTITY
Y174619K3000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174619K3000B9R
Internal Part NumberEIS-Y174619K3000B9R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMR3DZ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174619K3000B9R
Y174619K3000B9R Details Description
Related parts for Y174619K3000B9R
HOLDER BATTERY 4CELL AA ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
FMAC OUTPUT FILTER 3-PH 550V 8A datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
256M SDR SDRAM X16 166MHZ 65NM datasheet.pdf