Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174619K3000B9R
Y174619K3000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y174619K3000B9R
Brief Description
RES SMD 19.3K OHM 0.6W 3017
Datasheet Download
Y174619K3000B9R.pdf
Availability of Y174619K3000B9R
QUANTITY
Y174619K3000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174619K3000B9R
Internal Part NumberEIS-Y174619K3000B9R
SeriesSMR3DZ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174619K3000B9R
Y174619K3000B9R Details Description
Related parts for Y174619K3000B9R
CONN RECEPT VERT 80POS 1.27MM datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 4A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FLEX LIGHT PIPE INDICATOR 10" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf