Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174624K0000B9L
Y174624K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y174624K0000B9L
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y174624K0000B9L.pdf
Availability of Y174624K0000B9L
QUANTITY
Y174624K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174624K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y174624K0000B9L
SeriesSMR3DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174624K0000B9L
Y174624K0000B9L Details Description
Related parts for Y174624K0000B9L
IC OPAMP GP 8MHZ 8CDIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10.5MHZ RRO 14SO datasheet.pdf