Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1746275R000B9L
Y1746275R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1746275R000B9L
Brief Description
RES SMD 275 OHM 0.1% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y1746275R000B9L.pdf
Availability of Y1746275R000B9L
QUANTITY
Y1746275R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1746275R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y1746275R000B9L
SeriesSMR3DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)275
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1746275R000B9L
Y1746275R000B9L Details Description
Related parts for Y1746275R000B9L
COVER MOLDED 2 FACEPLATE GRAY datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 48DIP datasheet.pdf
CAP CER 7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DIGITAL QUAD TUNER 84-PLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLAMP ADJ ADH .69" datasheet.pdf
ASSY RECT 1POS 19.6X15.5MM CLEAR datasheet.pdf