Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174634R0000F9L
Y174634R0000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y174634R0000F9L
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34 OHM 1% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y174634R0000F9L.pdf
Availability of Y174634R0000F9L
QUANTITY
Y174634R0000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174634R0000F9L
Internal Part NumberEIS-Y174634R0000F9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMR3DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174634R0000F9L
Y174634R0000F9L Details Description
Related parts for Y174634R0000F9L
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
VARISTOR 8.8V 30A 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PB RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1812 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
IC GATE DVR DUAL 2A 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 31VC DO214AC datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf