Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4023215R000Q9W
Y4023215R000Q9W picture photo
Mfg. Part Number
Y4023215R000Q9W
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.02% 0.3W 1206
Datasheet Download
Y4023215R000Q9W.pdf
Availability of Y4023215R000Q9W
QUANTITY
Y4023215R000Q9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y4023215R000Q9W
Internal Part NumberEIS-Y4023215R000Q9W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPrecision Trimmed Ordering Procedure
Featured ProductFRSM Series of Z-1 Foil Chip Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesFRSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y4023215R000Q9W
Y4023215R000Q9W Details Description
Related parts for Y4023215R000Q9W
FIXED IND 8.2UH 165MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 8 9 OLIVE datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 15W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf