Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4023230R000Q9W
Y4023230R000Q9W picture photo
Mfg. Part Number
Y4023230R000Q9W
Brief Description
RES SMD 230 OHM 0.02% 0.3W 1206
Datasheet Download
Y4023230R000Q9W.pdf
Availability of Y4023230R000Q9W
QUANTITY
Y4023230R000Q9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y4023230R000Q9W
Internal Part NumberEIS-Y4023230R000Q9W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPrecision Trimmed Ordering Procedure
Featured ProductFRSM Series of Z-1 Foil Chip Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesFRSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)230
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y4023230R000Q9W
Y4023230R000Q9W Details Description
Related parts for Y4023230R000Q9W
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A LFPAK33 datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 10W DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
1G DDR3 SDRAM X8 667MHZ 46NM datasheet.pdf