Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y40279R54000D9W
Y40279R54000D9W picture photo
Mfg. Part Number
Y40279R54000D9W
Brief Description
RES SMD 9.54 OHM 0.5% 3/4W 2512
Datasheet Download
Y40279R54000D9W.pdf
Availability of Y40279R54000D9W
QUANTITY
Y40279R54000D9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y40279R54000D9W
Internal Part NumberEIS-Y40279R54000D9W
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesFRSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)9.54
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y40279R54000D9W
Y40279R54000D9W Details Description
Related parts for Y40279R54000D9W
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
34 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC H/W MONITOR 10MSOP datasheet.pdf
ACTUATOR FOR 3E SWITCH datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 100MSPS 10SON datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf