Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y407847K0000B9L
Y407847K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y407847K0000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 47K OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y407847K0000B9L.pdf
Availability of Y407847K0000B9L
QUANTITY
Y407847K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y407847K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y407847K0000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y407847K0000B9L
Y407847K0000B9L Details Description
Related parts for Y407847K0000B9L
HDC RAILMATE HB10 TOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 20A DUAL T/H 10-DIP datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 55V 42A TO-262 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 8UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
SGE88-5-0870-700C-6100FQD datasheet.pdf
POWER SUPPLY, C2234SW datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf