Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y5021100R000B0L
Y5021100R000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y5021100R000B0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM .1%
Datasheet Download
Y5021100R000B0L.pdf
Availability of Y5021100R000B0L
QUANTITY
Y5021100R000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y5021100R000B0L
Internal Part NumberEIS-Y5021100R000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesV53C
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)-
CompositionMetal Foil
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case-
Supplier Device Package-
Size / Dimension-
Height-
Number of Terminations-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y5021100R000B0L
Y5021100R000B0L Details Description
Related parts for Y5021100R000B0L
CAP CER 220PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO PWM 8CDIP datasheet.pdf
CONN HDR 114POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
RJ45 OVERMOLDED PATCH CABLE CAT datasheet.pdf
IC REG BUCK/LDO SYNC 50MA 32QFN datasheet.pdf
TIPS STYLE C1-2 40W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf