Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y578730K2000B0L
Y578730K2000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y578730K2000B0L
Brief Description
RES 30.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y578730K2000B0L.pdf
Availability of Y578730K2000B0L
QUANTITY
Y578730K2000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y578730K2000B0L
Internal Part NumberEIS-Y578730K2000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height0.430" (10.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y578730K2000B0L
Y578730K2000B0L Details Description
Related parts for Y578730K2000B0L
IC INTERFACE SMART CARD 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120MH 30MA 260 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
Connector Socket 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.06A 110 MOHM datasheet.pdf
1.25MM M HSG 34POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC/28VDC datasheet.pdf