Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y607110R0000B9L
Y607110R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y607110R0000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10 OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y607110R0000B9L.pdf
Availability of Y607110R0000B9L
QUANTITY
Y607110R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y607110R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y607110R0000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesHZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y607110R0000B9L
Y607110R0000B9L Details Description
Related parts for Y607110R0000B9L
IDC CABLE - MSC10A/MC10M/MSC10A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 36.5 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 500MW DO35 datasheet.pdf