Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y6071247R090T9L
Y6071247R090T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y6071247R090T9L
Brief Description
RES 247.09 OHM .3W .01% RADIAL
Datasheet Download
Y6071247R090T9L.pdf
Availability of Y6071247R090T9L
QUANTITY
Y6071247R090T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y6071247R090T9L
Internal Part NumberEIS-Y6071247R090T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)247.09
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y6071247R090T9L
Y6071247R090T9L Details Description
Related parts for Y6071247R090T9L
IC DVR/RCVR RS-485 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC TRANSLATOR LEVEL 8CH 20UCSP datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 25NS 80TQFP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP ROLLER ARM datasheet.pdf
PLAIN FINISH SQ CAN MNTING HDW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf