Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y607147K0000B9L
Y607147K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y607147K0000B9L
Brief Description
RES 47K OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y607147K0000B9L.pdf
Availability of Y607147K0000B9L
QUANTITY
Y607147K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y607147K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y607147K0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y607147K0000B9L
Y607147K0000B9L Details Description
Related parts for Y607147K0000B9L
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 27K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC MPU SITARA 1.0GHZ 423FCBGA datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CORD PIN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 RA 160POS datasheet.pdf
IDC SOCKET 2.54MM 64 CONTACTS datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf