Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y6078100K000V0L
Y6078100K000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y6078100K000V0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y6078100K000V0L.pdf
Availability of Y6078100K000V0L
QUANTITY
Y6078100K000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y6078100K000V0L
Internal Part NumberEIS-Y6078100K000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y6078100K000V0L
Y6078100K000V0L Details Description
Related parts for Y6078100K000V0L
CONN 10 POS IDC SOCKET GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 0.06 OHM 1% 2W 2816 datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR ATA6871 datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS VERT TIN BLU datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
P-CLAMP (BOEING SPEC) datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 24V PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16SOIC datasheet.pdf