Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y607819K9000V0L
Y607819K9000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y607819K9000V0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 19.9K OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y607819K9000V0L.pdf
Availability of Y607819K9000V0L
QUANTITY
Y607819K9000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y607819K9000V0L
Internal Part NumberEIS-Y607819K9000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.9k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y607819K9000V0L
Y607819K9000V0L Details Description
Related parts for Y607819K9000V0L
CONN JACKSOCKET KIT #4-40 .30" datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 1.75W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
SR BTS PCKT 6 ASY C datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf