Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y607882K8330V0L
Y607882K8330V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y607882K8330V0L
Brief Description
RES 82.833K OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y607882K8330V0L.pdf
Availability of Y607882K8330V0L
QUANTITY
Y607882K8330V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y607882K8330V0L
Internal Part NumberEIS-Y607882K8330V0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82.833k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y607882K8330V0L
Y607882K8330V0L Details Description
Related parts for Y607882K8330V0L
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - MSR60K/MC60F/MPD60K datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1/2W 20 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
381 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
27000UF 16V 25,4X50 datasheet.pdf