| Internal Part Number | EIS-YB03KW01-5F24-JB | |
| Product Training Modules | 3D CAD Models | |
| 3D Model | YB03KW01-5F24-JB | |
| Type | LED | |
| Lamp Color | Green | |
| Lens Color | Green | |
| Lens Transparency | Diffused | |
| Ratings | DC | |
| Voltage | 24V | |
| Current | - | |
| Panel Cutout Shape | Round | |
| Panel Cutout Dimensions | 0.63" (16.00mm) | |
| Lens Style/Size | Rectangle with Flat Top, 21.00mm x 15.00mm | |
| Viewing Angle | - | |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | YB03KW01-5F24-JB | |
| Related Links | YB03KW01, YB03KW01-5F24-JB Datasheet, NKK Switches Distributor | |
 | 811-22-039-30-004101 | CONN SPRING CONT 39 POS .236 SMD | datasheet.pdf | |