Yageo YC122-JR-07220KL
YC122-JR-07220KL picture photo
Mfg. Part Number
YC122-JR-07220KL
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 220K OHM 0404
Datasheet Download
YC122-JR-07220KL.pdf
Availability of YC122-JR-07220KL
QUANTITY
YC122-JR-07220KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC122-JR-07220KL
Internal Part NumberEIS-YC122-JR-07220KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.016" (0.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC122-JR-07220KL
Related LinksYC122-JR, YC122-JR-07220KL Datasheet, Yageo Distributor
YC122-JR-07220KL Details Description
Related parts for YC122-JR-07220KL
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER DIFF 1.2GHZ HS 16-LLP datasheet.pdf
SHOULDER SCREW SLOTTED M4 100/PK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 2.8UH T35 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
LOCATOR COUPLER ACCESSORY KIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068UF 5% 2500VDC AX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf