Yageo YC124-JR-0713KL
YC124-JR-0713KL picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-0713KL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 13K OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-0713KL.pdf
Availability of YC124-JR-0713KL
QUANTITY
YC124-JR-0713KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-0713KL
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-0713KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC124
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-0713KL
Related LinksYC124-J, YC124-JR-0713KL Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-0713KL Details Description
Related parts for YC124-JR-0713KL
IC UP/DOWN COUNTR BINARY 16-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 135V 4.5KA ENCASED datasheet.pdf
IC INTERFACE FLAT 140MHZ 80LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 952MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf