Yageo YC124-JR-073K6L
YC124-JR-073K6L picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-073K6L
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-073K6L.pdf
Availability of YC124-JR-073K6L
QUANTITY
YC124-JR-073K6L Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-073K6L
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-073K6L
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-073K6L
Related LinksYC124-J, YC124-JR-073K6L Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-073K6L Details Description
Related parts for YC124-JR-073K6L
IC REG LDO 1.1V 1A 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
RES SMD 14.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf