Yageo YC124-JR-07430KL
YC124-JR-07430KL picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-07430KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 430K OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-07430KL.pdf
Availability of YC124-JR-07430KL
QUANTITY
YC124-JR-07430KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-07430KL
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-07430KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-07430KL
Related LinksYC124-JR, YC124-JR-07430KL Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-07430KL Details Description
Related parts for YC124-JR-07430KL
IC DGTL POT QUAD 50K 20-TSSOP datasheet.pdf
IC TX RS485/422 HS 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO213AB datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 500KSPS 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf