Yageo YC124-JR-0743KL
YC124-JR-0743KL picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-0743KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 43K OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-0743KL.pdf
Availability of YC124-JR-0743KL
QUANTITY
YC124-JR-0743KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-0743KL
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-0743KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-0743KL
Related LinksYC124-J, YC124-JR-0743KL Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-0743KL Details Description
Related parts for YC124-JR-0743KL
SENSOR 300PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 10MM CH MOUNT datasheet.pdf
CONN RING FLG 12-18AWG #10 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 22 OHM 20SOIC datasheet.pdf