Yageo YC124-JR-0743RL
YC124-JR-0743RL picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-0743RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 43 OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-0743RL.pdf
Availability of YC124-JR-0743RL
QUANTITY
YC124-JR-0743RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-0743RL
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-0743RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-0743RL
Related LinksYC124-J, YC124-JR-0743RL Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-0743RL Details Description
Related parts for YC124-JR-0743RL
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 28TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 50POS .085 IDC datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 90MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf