Yageo YC124-JR-076K2L
YC124-JR-076K2L picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-076K2L
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 6.2K OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-076K2L.pdf
Availability of YC124-JR-076K2L
QUANTITY
YC124-JR-076K2L Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-076K2L
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-076K2L
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-076K2L
Related LinksYC124-J, YC124-JR-076K2L Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-076K2L Details Description
Related parts for YC124-JR-076K2L
CAP TRIMMER 3.5-10PF 100V TH datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID PE NATURAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 290MA 2.92 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 48 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
762 TB SOC VER W/LAT 3/T datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf