Yageo YC164-JR-0720KL
YC164-JR-0720KL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-0720KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-0720KL.pdf
Availability of YC164-JR-0720KL
QUANTITY
YC164-JR-0720KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-0720KL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-0720KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-0720KL
Related LinksYC164-J, YC164-JR-0720KL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-0720KL Details Description
Related parts for YC164-JR-0720KL
CAP CER 330PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SITE LICENSE CIC LATTICEXP2 CONF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 125W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 21 SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf